Motýlci

Vítejte ve třídě motýlků

Zaměření třídy Motýlků

Jsme třída uplatňující  prvky programu Začít spolu. Třída je rozdělena na tematické hrací a pracovní koutky. Snažíme se, aby děti měly dostatek prostoru pro volnou hru, pohyb a svobodnou volbu činností. Preferujeme osobnostní přístup k dětem, učíme se společnému soužití a vlastní aktivitě v rámci vzájemně domluvených pravidel. Vedeme je k zodpovědnosti za své jednání. Umožňujeme rodičům vstup do třídy a těší nás jejich zájem o práci dětí a učitelek.

Zaměřujeme se na blízké okolí a rádi pobýváme na naší školní zahradě. V letošním roce bude naším průvodcem BROUK PYTLÍK. Společně budeme odkrývat další tajemství nejenom přírody, ukážeme si města, dopravní prostředky, povolání, podíváme se do světa knížek, encyklopedií, techniky, kreslených i pohyblivých obrázků.

Zařazujeme:

• environmentální výchovu – rádi chodíme do přírody a pozorujeme dění kolem
  • činnosti vedoucí k samostatnosti dětí – sami si prostírají, pomáhají mladším dětem i starším lidem
  • cvičení na míčích, dynairech (čočky), prvky jógy, delší vycházky, cvičení v tělocvičně, plavání, bruslení
  • práci s keramickou hlínou a různé výtvarné techniky – rádi kreslíme, malujeme a tvoříme
  • rozvojem smyslů, vnímání a koordinace připravujeme děti pro vstup do školy
  • zaměřujeme se na čtenářskou a matematickou pregramotnost důraz klademe na logopedickou prevenci, využíváme logo-pracovnu s interaktivní tabulí
  • individuální práci s integrovanými dětmi
  • práci s pomůckami na principech Marie Montessori, pokusy, manipulace a badatelské činnosti
  • sezónní práce na zahradě
  • práce s počítačem a tabletem
  • navštěvujeme kulturní akce – divadla, koncerty, výstavy, exkurze, besedy…