...aneb táto, proč má to auto maják?

V naší školce se snažíme dětem nabízet netradiční prožitkové aktivity a brát je na místa, na která se s rodiči jen tak nedostanou. Jsme velká školka a tak o nápady není nouze. Děti jsou kreativní a na spoustu nápadů nás přivedou samy.

Pokládáme za důležité, aby děti poznaly co nejširší škálu povolání a profesí, rozšiřujeme jejich obzory a znalosti. Ať už jde o návštěvu statku či projížďku lokomotivou.

Všechny aktivity směřují k uspokojování potřeb dětí, protože spokojené a šťastné dítě lépe přijímá poznatky a dobře rozvíjí nejen svou osobnost, ale také sebedůvěru a vytváří si optimistický, vstřícný postoj ke světu.

Mami, co ještě mohu ve školce vidět?

Bazén, tělocvičnu, včelaře, divadlo, kostel, cvičené psy, betlémy, muzea, klauny, zoologickou zahradu, kouzelníky…

Je toho skutečně hodně a nebráníme se žádným novým nápadům.

Angličtina

Seznamování se s cizím jazykem v 1. třídě Motýlků, 5.třídě Šnečci a 8.třída Kytičky.

Výuka angličtiny v mateřské škole by měla být zaměřena především na zábavný a hravý způsob, aby děti zažívaly radost z učení nového jazyka. Děti by měly být motivovány k aktivnímu zapojení do výukových her, písniček, pohybových aktivit a výtvarných činností, které budou spojené s výukou anglických slovíček a frází.

Důležité je také vytvořit prostředí, kde se děti budou cítit přirozeně a uvolněně při používání angličtiny. Učitel by měl být empatický, trpělivý a podporovat děti v projevování svých myšlenek a pocitů v cizím jazyce.

Výuka by měla být postavena na opakování a praktickém používání jazyka ve hravých situacích, aby si děti osvojily základní slovní zásobu a gramatické struktury. Důležité je taky, aby se dětem dostávalo pozitivní zpětné vazby a povzbuzení k dalšímu učení.

Celkově by měla být výuka angličtiny v mateřské škole inspirovaná radostí z objevování nových věcí, kultur a zvýšení sebevědomí dětí při používání jazyka.

Škola úzce spolupracuje s DDM při ZŠ Třešť – od září 2013 mají rodiče možnost přihlásit své děti do kroužku „Angličtina hravou formou“, tento kroužek probíhá 1x týdně v odpoledních hodinách na DDM v ul. Barvířšká.